Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble

Koncerty, które odbyły się w ramach projektu:

  • 5 września 2024 r., godz. 19:30, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, Nadwiślańska 2/4, prolog festiwalu Sacrum Profanum
 
  • 22 września 2024 r., godz. 22:30, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, wydarzenie towarzyszące Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
 
PROGRAM:
Rafał Ryterski – Birdsongs (2023), utwór, który prezentowaliśmy po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Letnich Kursów Nowej Muzyki w Darmstadcie w ubiegłym roku
Ilona Perger – Mycelia (2024) na zespół, wideo i taśmę
Lautaro Figueroa Balcarce – Lamento (2024) na amplifikowany oktet, elektronikę i wideo
Ian Mikyska – Between (2024) na zespół i elektronikę
 
W rozmowie superwizor tegorocznej edycji Rafał Ryterski oraz troje finalistów PLAYGROUND.
 

 

warsztaty/konsultacje/rozmowy/próby/spotkania/koncerty

Po dwóch latach intensywnej wymiany doświadczeń z utalentowanymi kompozytorkami i kompozytorami, projekt PLAYGROUND z dumą ogłasza rozpoczęcie kolejnej edycji!


PLAYGROUND to nasza ciekawość, nasza podróż w głąb dzisiejszej muzyki. Stworzyliśmy zespół muzyki współczesnej, aby zgłębiać tajemnice przyszłości, wyczuwać pulsującą energię, ujawniać to, co unosi się w powietrzu i dostrzegać nowe oblicza sztuki. Nasze dotychczasowe doświadczenia jednoznacznie wskazują, że za każdym utworem kryje się silna relacja między kompozytorką/kompozytorem a wykonawczynią/wykonawcą. Zapraszamy Cię do świata PLAYGROUND, gdzie największą wartością są ludzie i współpraca. To nie jest zwykły konkurs – to wyjątkowe zaproszenie do stworzenia razem czegoś niepowtarzalnego! W trakcie PLAYGROUND 2022 i 2023 zbudowaliśmy aż dziewięć międzynarodowych inspirujących relacji, które rokrocznie we wrześniu rozkwitały na scenach dwóch prestiżowych polskich festiwali: Sacrum Profanum  i Warszawska Jesień, łącząc serca publiczności z Krakowa i Warszawy.


W 2024 roku otwieramy edycję międzynarodową, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną podzielić się swoją kreatywnością i z nami współpracować!

 


 

Termin zgłoszeń → 15 lutego

 

 REGULAMIN – WERSJA POLSKA:

 REGULAMIN – WERSJA   ANGIELSKA:


 

Uczestników i uczestniczki wybierają
→ Rafał Ryterski – superwizor
→ Jerzy Kornowicz (dyrektor Warszawska Jesień)
→ Krzysztof Pietraszewski (dyrektor artystyczny Sacrum Profanum)
→ Helena Tulve – kompozytorka
→ Malin Bång – kompozytorka
(i my, Spółdzielnia)

 


 

Harmonogram
→ indywidualne konsultacje (online)
→ warsztatowy rozwój konceptów
→ próby z zespołem
→ koncerty we wrześniu w Krakowie i Warszawie

 


Skip to content